Redaktorka i korektorka tekstu
Redaktorka tekstów, kopirajterka, autorka pocztówek autorskich, zdjęć, rysunków oraz wspierających ludzkie doświadczenie – Aurali.
Wiele lat temu weszła na ścieżkę prowadzącą ku świadomemu życiu. Czerpie z różnych źródeł, w każdym odkrywając cząstkę prawdy o sobie oraz innych. Swoimi świadomościowymi znaleziskami nieustannie dzieli się w relacjach z rodziną, oraz chętnymi na nowe perspektywy bliskimi.
W Porozumieniu bez Przemocy zafascynował ją wyjątkowy sposób postrzegania siebie, jak również drugiego człowieka i jego odzwierciedlenie w niezwykle prostej, jakże skutecznej metodzie. Ma nadzieję, że metoda ta z czasem przeniknie w tkankę społeczną na tyle, by odmienić sposób, w jaki się komunikujemy, w jaki na siebie patrzymy, jak siebie rozumiemy.
Pomoc w redakcji oraz korekcie tekstów Thoma Bonda jeszcze bardziej utwierdziły ją w przekonaniu, że ten kurs pogłębia świadomość i praktykę empatycznej uważności, która prowadzi do bardziej świadomej komunikacji, a także bliskości z drugim człowiekiem.
kontakt: agaprzerwa@gmail.com
Autor kursu Praktyka Współczucia i trener prowadzący, założyciel i dyrektor ds. edukacji NYCNVC.
Thom wnosi do swojej pracy 29 lat doświadczenia w rozwijaniu potencjału ludzkiego oraz prowadzenia szkoleń. Posiada międzynarodową certyfikację trenera NVC. Jego pasja i znajomość Porozumienia Bez Przemocy (NVC) stworzyły praktyczne, łatwe do zrozumienia, humorystyczne i potencjalnie głębokie podejście do uczenia się i integracji umiejętności niezbędnych do budowania pokoju. Jest znany ze swojego zwięzłego, inspirującego, szczerego i optymistycznego stylu oraz jako ktoś, kto stosuje w rzeczywistych sytuacjach idee duchowości, transformacji oraz wrażliwości. Wielu jego uczniów staje się aktywnymi moderatorami, trenerami i praktykami.
Jako trener, mówca, mediator oraz coach, Thom uczył Porozumienia Bez Przemocy (NVC) dziesiątki tysięcy klientów, uczestników, czytelników i słuchaczy. Jego artykuły (lub artykuły na temat pracy Thoma) pojawiły się w The New York Times, New York Magazine oraz Yoga Magazine.
Jest założycielem i dyrektorem ds. edukacji w The New York Center for Nonviolent Communication (NYCNVC), twórcą kursu Praktyka Współczucia, członkiem Communications Coordination Committee for the United Nations oraz trenerem CNVC na warsztatach IIT.
Kontakt: thombond@nycnvc.org
Redaktorka i korektorka tekstu
Z Porozumieniem bez Przemocy Marshalla B. Rosenberga spotkała się po raz pierwszy, kiedy jej synek miał 2 lata, stawał się coraz bardziej autonomiczny, a wraz z jego autonomią jej życie rodzinne stawało się coraz bardziej burzliwe. Od chwili zapoznania się z ideą M. Rosenberga nic nie było już takie jak dawniej. Ważne dla niej relacje nabrały z czasem głębi i kolorów i proces ten nadal – po 8 latach – trwa! Dla niej Porozumienie bez Przemocy to czucie pochodzące z głębin serca, to pozostawanie na łączu ze źródłem życia. A wynikające z tego połączenia działanie, to dokonywanie świadomych wyborów wzbogacających jej własne życie oraz otaczającego ją świata.
Agnes niezmiernie się cieszy, że swym redakcyjno-korektorskim wkładem w polskojęzyczną wersję kursu Thoma może wyrazić wdzięczność za otrzymane drogowskazy i przyczynić się do szerzenia idei Porozumienia bez Przemocy w Polsce. Dzięki temu może także obcować z ludźmi, którzy starają się ze wszystkich sił zrozumieć drugiego człowieka, zajrzeć głębiej pod powierzchnię ludzkich działań, z osobami, które pragną także towarzyszyć dzieciom – z otwartością, zaciekawieniem, pełną akceptacją i czułością. Żywi nadzieję, że jej dzieci będą mogły wejść w dorosłe życie jako piękni wewnętrznie ludzie, świadomi tego, co się z nimi i wokół nich dzieje – jako połączeni z tym, co w nich oraz innych żywe.
Kontakt: agnes.kowalski@gmail.com
Koordynator polskiej wersji kursu
Po 18 latach korporacyjnego doświadczenia i życiowym wirażu trener, mediator i facylitator Kręgów Naprawczych. Wszystkie te role łączy podejście w duchu NVC (Nonviolent Communication) stworzone przez Marshalla Rosenberga.
Prowadzi Kręgi Naprawcze, grupy praktykujące oraz sesje indywidualne. Wspiera budowanie organizacji pozwalających współpracownikom na zaangażowanie i odpowiedzialność.
Mąż i tato dwóch córek, nieustannie poszukujący sposobów na budowanie konstruktywnych relacji opartych na dobrowolności.
Zafascynowany klarownością i precyzją przedstawienia kluczowych pojęć nonviolence oraz praktycznością kursu, zorganizował jego polską wersję.
Kontakt: adamkusio@praktykawspolczucia.pl
Tłumaczka tekstu
Jest tłumaczką języka angielskiego i francuskiego. W pracy nad tekstem ważna jest dla niej wrażliwość na piękno polszczyzny i uważność na ducha oryginału. W 2019 roku ukazała się w jej przekładzie książka Marie Miyashiro „Trzeci wymiar. Moc empatii w biznesie”.
To poprzez Porozumienie bez Przemocy poznaje praktykę empatii, dzięki której w jej życiu jest więcej zrozumienia i bliskości. Ukończyła Intensywny Kurs Mediacji NVC oraz szkolenie z dialogu metodą Nansen Centre. Marzy o świecie, w którym każdy może uzyskać wsparcie w konflikcie.
W wolnych chwilach podróżuje, pisze i opowiada historie. Gdziekolwiek jest, nie wyobraża sobie swojego dnia bez przeczytania wiersza.
Tłumaczka i redaktorka tekstu
Marshall Rosenberg i jego NVC uwiodły ją od “pierwszego usłyszenia”. Odsłuchała dziesiątek godzin warsztatów i prelekcji dotyczących NVC, ale dopiero Compassion Course, materiały Thom’a Bond’a i bycie częścią internetowej grupy dały jej impuls i narzędzia do przejścia od intelektualnego zachwytu do praktykowania współczucia, łączenia się z potrzebami i odnajdywania tego, co żywe w niej i otaczającym świecie.
Akademickie doświadczenie pozwala jej cieszyć się odnajdywaniem znaczeń i poszukiwaniem harmonijnej formy tekstów. Jako korektorka i tłumaczka kursu Thom’a doświadcza radości i trudu jeszcze głębszego zanurzenia w ideę świata bez przemocy, w którym każdy i wszystko jest połączone i współzależne.