Redaktorka i korektorka tekstu
Redaktorka tekstów, kopirajterka, autorka pocztówek autorskich, zdjęć, rysunków oraz wspierających ludzkie doświadczenie – Aurali.
Wiele lat temu weszła na ścieżkę prowadzącą ku świadomemu życiu. Czerpie z różnych źródeł, w każdym odkrywając cząstkę prawdy o sobie oraz innych. Swoimi świadomościowymi znaleziskami nieustannie dzieli się w relacjach z rodziną, oraz chętnymi na nowe perspektywy bliskimi.
W Porozumieniu bez Przemocy zafascynował ją wyjątkowy sposób postrzegania siebie, jak również drugiego człowieka i jego odzwierciedlenie w niezwykle prostej, jakże skutecznej metodzie. Ma nadzieję, że metoda ta z czasem przeniknie w tkankę społeczną na tyle, by odmienić sposób, w jaki się komunikujemy, w jaki na siebie patrzymy, jak siebie rozumiemy.
Pomoc w redakcji oraz korekcie tekstów Thoma Bonda jeszcze bardziej utwierdziły ją w przekonaniu, że ten kurs pogłębia świadomość i praktykę empatycznej uważności, która prowadzi do bardziej świadomej komunikacji, a także bliskości z drugim człowiekiem.
kontakt: agaprzerwa@gmail.com
Autor kursu Praktyka Współczucia, założyciel i dyrektor ds. edukacji NYCNVC.
Thom wnosi do swojej pracy 29 lat doświadczenia w rozwijaniu potencjału ludzkiego oraz prowadzenia szkoleń. Jego pasja i znajomość Porozumienia Bez Przemocy (NVC) stworzyły praktyczne, łatwe do zrozumienia, humorystyczne i potencjalnie głębokie podejście do uczenia się i integracji umiejętności niezbędnych do budowania pokoju. Jest znany ze swojego zwięzłego, inspirującego, szczerego i optymistycznego stylu oraz jako ktoś, kto stosuje w rzeczywistych sytuacjach idee duchowości, transformacji oraz wrażliwości. Wielu jego uczniów staje się aktywnymi moderatorami, trenerami i praktykami.
Jako trener, mówca, mediator oraz coach, Thom uczył Porozumienia Bez Przemocy (NVC) dziesiątki tysięcy klientów, uczestników, czytelników i słuchaczy. Jego artykuły (lub artykuły na temat pracy Thoma) pojawiły się w The New York Times, New York Magazine oraz Yoga Magazine.
Jest założycielem i dyrektorem ds. edukacji w The New York Center for Nonviolent Communication (NYCNVC), twórcą kursu Praktyka Współczucia, członkiem Communications Coordination Committee for the United Nations.
Więcej o Thomie na stronie www.thombond.com
Prowadziła grupę praktykującą, współorganizuje kurs od jego IV edycji.
Żona (14 lat) i mama chłopców (8 i 12 lat).
Z wykształcenia entolingwistka (język hiszpański i francuski). Z zamiłowania trenerka w wielu dyscyplinach.
Od 2014 roku studiuje język miłości u różnych trenerów z certyfikatem i bez ( m.in. Agnieszka Pietlicka, Marta Kułaga, Beata i Piotra Hołtyniowie, Shona Cameron, Adam Kusio, Katarzyna Dworaczyk). Przez cztery lata prowadziła onlinowe/poznańskie grupy ćwiczeniowe z Minimediacji SNO oraz z Kręgów Naprawczych. Od 2019 certyfikowana trenerka metody Minimediacje SNO. Twórczyni i realizatorka programu “Poza słowami” - musicali empatycznych dla przedszkolaków połączonych z warsztatami dla kadry/rodziców.
Na kursie Praktyka Współczucia od 2021 roku. Aktualnie, poza kursem PW, kontynuuje formację w grupie chrześcijańskich trenerów PbP, w poznańskiej grupie empatycznej oraz międzynarodowej grupie skupionej wokół Ojca Chrisa. Prowadzi także grupy empatyczne rodzicielskie skupione wokół przedszkoli zapisanych do programu “Poza słowami”.
Jej marzeniem jest by świat poznał PbP jako narzędzie do lepszego zrozumienia siebie i komunikacji z drugim. Dlatego powstał program musicalowy dla przedszkoli “Pozasłowami”. Dzieli się PbP także w grupach religijnych oraz na łamach Małego Przewodnika Katolickiego.
Redaktorka i korektorka tekstu
Z Porozumieniem bez Przemocy Marshalla B. Rosenberga spotkała się po raz pierwszy, kiedy jej synek miał 2 lata, stawał się coraz bardziej autonomiczny, a wraz z jego autonomią jej życie rodzinne stawało się coraz bardziej burzliwe. Od chwili zapoznania się z ideą M. Rosenberga nic nie było już takie jak dawniej. Ważne dla niej relacje nabrały z czasem głębi i kolorów i proces ten nadal – po 8 latach – trwa! Dla niej Porozumienie bez Przemocy to czucie pochodzące z głębin serca, to pozostawanie na łączu ze źródłem życia. A wynikające z tego połączenia działanie, to dokonywanie świadomych wyborów wzbogacających jej własne życie oraz otaczającego ją świata.
Agnes niezmiernie się cieszy, że swym redakcyjno-korektorskim wkładem w polskojęzyczną wersję kursu Thoma może wyrazić wdzięczność za otrzymane drogowskazy i przyczynić się do szerzenia idei Porozumienia bez Przemocy w Polsce. Dzięki temu może także obcować z ludźmi, którzy starają się ze wszystkich sił zrozumieć drugiego człowieka, zajrzeć głębiej pod powierzchnię ludzkich działań, z osobami, które pragną także towarzyszyć dzieciom – z otwartością, zaciekawieniem, pełną akceptacją i czułością. Żywi nadzieję, że jej dzieci będą mogły wejść w dorosłe życie jako piękni wewnętrznie ludzie, świadomi tego, co się z nimi i wokół nich dzieje – jako połączeni z tym, co w nich oraz innych żywe.
Kontakt: agnes.kowalski@gmail.com
Koordynator polskiej wersji kursu. Prowadzi spotkania społeczności, grupy ćwiczące, sesje indywidualne. Współprowadzi Kurs Prowadzenia Grup oraz Studium Praktyki Współczucia.
Po 18 latach korporacyjnego doświadczenia i życiowym wirażu trener komunikacji bez przymusu, terapeuta relacji i psychoterapeuta w trakcie szkolenia.
Kompetencje trenerskie nabył w Szkole Warsztatu i Treningu Psychologicznego w Ośrodku Intra. Rozumienie ducha i praktyk NVC zdobył podczas ok. 650 godzin warsztatów i ćwiczeń prowadzonych przez kilkunastu trenerów z Polski i zagranicy.
Prowadzi grupy praktykujące, treningi słuchania oraz sesje indywidualne.
Mąż od ponad 20 lat, tato dwóch prawie dorosłych córek, nieustannie poszukujący sposobów na budowanie relacji opartych na dobrowolności i odpowiedzialności.
Zafascynowany klarownością i przełożeniem koncepcji Nonviolent Communication (NVC) Marshalla Rosenberga na codzienność w formie kursu Praktyka Współczucia, zorganizował i prowadzi jego polską wersję.
Do roli psychoterapeuty przygotowuje się w Szkole Psychoterapii w Ośrodku INTRA w Warszawie.
Więcej o mnie na www.adamkusio.pl
Tłumaczka
Jest tłumaczką języka angielskiego i francuskiego. W pracy nad tekstem ważna jest dla niej wrażliwość na piękno polszczyzny i uważność na ducha oryginału. W 2019 roku ukazała się w jej przekładzie książka Marie Miyashiro „Trzeci wymiar. Moc empatii w biznesie”.
To poprzez Porozumienie bez Przemocy poznaje praktykę empatii, dzięki której w jej życiu jest więcej zrozumienia i bliskości. Ukończyła Intensywny Kurs Mediacji NVC oraz szkolenie z dialogu metodą Nansen Centre. Marzy o świecie, w którym każdy może uzyskać wsparcie w konflikcie.
W wolnych chwilach podróżuje, pisze i opowiada historie. Gdziekolwiek jest, nie wyobraża sobie swojego dnia bez przeczytania wiersza.
Tłumaczka i redaktorka tekstu
Marshall Rosenberg i jego NVC uwiodły ją od “pierwszego usłyszenia”. Odsłuchała dziesiątek godzin warsztatów i prelekcji dotyczących NVC, ale dopiero Compassion Course, materiały Thom’a Bond’a i bycie częścią internetowej grupy dały jej impuls i narzędzia do przejścia od intelektualnego zachwytu do praktykowania współczucia, łączenia się z potrzebami i odnajdywania tego, co żywe w niej i otaczającym świecie.
Akademickie doświadczenie pozwala jej cieszyć się odnajdywaniem znaczeń i poszukiwaniem harmonijnej formy tekstów. Jako korektorka i tłumaczka kursu Thom’a doświadcza radości i trudu jeszcze głębszego zanurzenia w ideę świata bez przemocy, w którym każdy i wszystko jest połączone i współzależne.
Prowadzi Laboratorium Empatii oraz grupy praktykujące
Z wykształcenia psycholog społeczny, absolwentka Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie (obecnie Uniwersytet SWPS).
NVC poznaje od 2010 roku. Jak mówi "proces integrowania trwa :)." Ideą Marshalla B. Rosengerga zachwyciła się na spotkaniach u Zofii i Karstena Schacht-Petersen, od których uczyła się NVC przez trzy lata, uczestnicząc w intensywnych treningach, warsztatach dla rodziców oraz Family Camp-ach.
Uczyła się również u takich trenerek jak Agnieszka Pietlicka, Emilia Kulpa-Nowak, Marta Kułaga, Joanna Berendt, Agnieszka Rzewuska-Paca, Miki Kashtan, Kathleen Macferran, Pernille Plantener. Uczestniczyła w wykładach Sarah Payton. W sumie ma za sobą 600h integrowania NVC.
Od 2021 roku uczestnicy w kursie Praktyka Współczucia, gdzie zaangażowała się w prowadzenie grup praktykujących oraz laboratorium Empatii (razem 180 godzin). Wzięła również udział w Kursie Prowadzenia Grup prowadzonego przez Adama Kusio (60 godzin).
Oferowała warsztaty NVC dla instytucji państwowych, prywatnych i wspierała osoby indywidualnie. Przygotowując się do pracy z drugim człowiekiem pogłębiała rozumienie siebie w czasie spotkań indywidualnych (2 lata) i grupowych (2 lata) - około 200 godzin.
Bliski jest jej koncept towarzyszenia osobie w jej indywidualnej drodze, tworzenia bezpiecznej przestrzeni, w której przede wszystkim może odbudować kontakt ze sobą, aby w kolejnym kroku budować satysfakcjonujące relacje z innymi ludźmi. Marzy o świecie, w którym każdy jest przyjęty.