FAQ

Kurs rozpoczyna się 20 marca i trwa 52 tygodnie, do marca kolejnego roku.

Od momentu rozpoczęcia kursu, co tydzień, przez 52 kolejne tygodnie, będziemy wysyłać nowy materiał bezpośrednio na adres e-mail, który został podany podczas rejestracji. Staraliśmy się dostosować wygląd maili również dla telefonów komórkowych i mamy nadzieję, że będzie się je dobrze czytało również na smartfonach. W ramach polskiej wersji językowej kursu, Adam Kusio (wspierany merytorycznie przez Thoma Bonda) co miesiąc będzie prowadził 90-minutowy, interaktywny webinar. Celem tych spotkań jest wspieranie uczestników w podróży po świecie praktyki współczucia, umożliwiając pogłębienie zrozumienia oraz możliwość poszukania odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Webinary będą się odbywały raz w miesiącu a wszystkie niezbędne informacje zostaną przesłane uczestnikom dorgą mailową. Spotkania odbywają się online za pośrednictwem platformy do wideokonferencji (dziś korzystamy z Zoom’a). Linki do webinarów zostaną dołączone do odpowiednich, cotygodniowych e-maili. Oprócz korzystania z materiałów oraz uczestniczenia w webinarach zapraszamy wszystkich uczestników kursu Praktyka Współczucia do dołączenia do naszej prywatnej grupy na Facebooku. To świetny sposób na połączenie się ze społecznością kursu 24/7.

Spotkania Społeczności będą się odbywały w każdy 3. poniedziałek miesiąca o godzinie 18:00 czasu warszawskiego (CET). Uczestnicy mogą brać w nich udział za pośrednictwem wideokonferencji lub połączenia telefonicznego.

Nowy materiał jest wysyłany w każdą środę o godzinie 6:00 czasu warszawskiego (CET) bezpośrednio na adres e-mail, który został podany podczas rejestracji na kurs. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze e-maile, dodaj adresy kontakt@praktykawspolczucia.pl oraz thom@praktykawspolczucia.pl do swojej listy kontaktów.

Ponieważ nie jest to klasyczna szkoła, to każdy stawia sobie takie wymagania na jakie jest gotowy. Nasz materiał ma na celu pomóc Ci zrozumieć koncepcje i praktyki współczucia oraz ułatwić ich integrację w codziennym życiu, natomiast ilość czasu, którą poświęcisz na kurs, zależy wyłącznie od Ciebie. Oczywiście, im więcej czasu spędzisz poznając materiał, im więcej wykonasz ćwiczeń oraz im częstszy będziesz miał(a) kontakt z innymi uczestnikami, tym większe będą szanse na nabycie umiejętności, które kurs oferuje. Dla ułatwienia, wszystkie maile i nagrania z webinarów będą do Twojej dyspozycji, więc w każdej chwili trwania kursu możesz do nich wrócić. Sugerujemy jednocześnie, by do kursu podchodzić z lekkością i otwartym sercem, aby uczestnictwo w nim było przyjemnym doświadczeniem.

Autorem kursu jest Thom Bond. Kurs Praktyka Współczucia jest efektem 30-letniego doświadczenia Thoma w roli trenera i pisarza, a także 18 lat poznawania, stosowania w życiu oraz rozpowszechniania współczującego sposobu myślenia i działania. Thom współpracował przez 9 lat z Marshallem B. Rosenbergiem, twórcą Nonnviolent Communication (NVC). Aby dowiedzieć się więcej o Thomie kliknij tutaj. Comiesięczne webinary dla polskiej edycji kursu prowadzi Adam Kusio (pod merytorycznym nadzorem Thoma). Chcesz wiedzieć więcej o Adamie?

Pragniemy, by kurs ten dostępny był dla każdego, bez względu na możliwości finansowe. Dostępność jest jedną z podstawowych wartości, na bazie których kurs został stworzony. W przypadku gdyby opłata uniemożliwiała Ci udział w kursie skontaktuj się z nami. Poszukamy rozwiązań, które działają dla wszystkich.

Tak. Dla chętnych organizujemy grupy praktykujące, których głównym celem jest wspólne czytanie materiału, wspieranie się w rozumieniu koncepcji oraz wykonywanie ćwiczeń, co jest niezbędne do doświadczenia zmiany w życiu, której szukasz. Uwaga! Udział w grupie może być odpłatny. Warunki udziału w grupie są ustalane bezpośrednio z osobą oferującą prowadzenie grupy. Informacje na temat grup będą zamieszczane w mailach oraz na prywatnej grupie Facebook. Webinary będą się odbywały raz w miesiącu a wszystkie niezbędne informacje zostaną przesłane uczestnikom dorgą mailową. Spotkania odbywają się online za pośrednictwem platformy do wideokonferencji (dziś korzystamy z Zoom’a). Linki do webinarów zostaną dołączone do odpowiednich, cotygodniowych e-maili. Oprócz korzystania z materiałów oraz uczestniczenia w webinarach zapraszamy wszystkich uczestników kursu Praktyka Współczucia do dołączenia do naszej prywatnej grupy na Facebooku. To świetny sposób na połączenie się ze społecznością kursu 24/7.

Kurs jest oferowany raz w roku.

Rejestracja rozpoczyna się w lutym danego roku a kończy w marcu. Dokładna data jest komunikowana na stronie głównej kursu www.praktykawspolczucia.pl

Nie, to nie jest problemem, jeśli nie możesz uczestniczyć w webinarach. Rozumiemy, że terminy tych spotkań mogą nie zawsze wszystkim pasować, dlatego też webinary są nagrywane i udostępniane uczestnikom kursu. Linki do nagrań znajdziesz w mailach. W przypadku gdyby opłata uniemożliwiała Ci udział w kursie skontaktuj się z nami. Poszukamy rozwiązań, które działają dla wszystkich.

Tak! Uczestnicy otrzymają zaproszenie do dołączenia do naszej prywatnej grupy na Facebooku. W ten sposób możesz komunikować się z innymi uczestnikami kursu.

Nie, nie jest to konieczne. Stworzyliśmy tę grupę, by uczestnicy mogli się ze sobą komunikować, bycie jej częścią jest jednak w pełni dobrowolne.

Płatności dokonujesz bezpiecznie poprzez platformę płatniczą Przelewy24. Twoja płatność jest realizowana z wykorzystaniem protokołu bezpieczeństwa SSL.